אומנות אקולוגית – האסתטיקה של העידן החדש

האומנית והמעצבת מריאנה סיסון, מציעה מבחר יצירות בוטיק, השייכות לתחום האומנות האקולוגית. יצירות האומנות שלה שואבות השראה ממקורות רבים ומגוונים:

הקינטסוגי היפני –

מתרבויות אקזוטיות, ״את השראה אני שואבת מהטבע על כל רבדיו ולעיתים אף מאגדות ילדים, מעולם האומנות המופשטת ,הקלאסית  , הפופ ועוד״. האלמנט המייחד ומאחד את היצירות, היא הזיקה העמוקה של סיסון לאומנות אקולוגית. זו באה לידי ביטוי הן בעבודתה כאומנית והן בעשייה המשגשגת שלה כמעצבת פנים וכמומחית לתהליכי מיתוג של עסקים, חברות ומתחמי דיור.

צילום מתוך : "הבתים היפים בישראל של האדריכל מיקי טרבס , אשר בחר ביצירת האומניות אשר יצרה סיסון מעלי דקל     הבתים היפים בישראל – 77% ממוחזר (צילום :ליאור טייטלר)

מהי אומנות אקולוגית?

כל סוג של אומנות, מביא לידי ביטוי את תפיסת עולמו של האומן, הקשורה קשר הדוק לאורחות החיים בזירות שבהן הוא חי ולשינויים גלובליים המקיפים אותו. אומנות אקולוגית אינה יוצאת דופן מהבחינה הזו, משום שהיא מהווה המשך ישיר למגמה המתרחשת בכל רחבי העולם במאה האחרונה ובשנים האחרונות ביתר שאת.

אומנות אקולוגית מבוססת על שילוב בין חשיבה חדשנית לבין שימוש חוזר וקיימות

אומנות אקולוגית היא סוגיה עכשווית, שהתפתחה כתגובה למשברים האקולוגיים שחווים הטבע והאנושות. אומנים בז'אנר זה, משתמשים בו על-מנת להעביר מסרים "ירוקים", המושתתים על השאיפה ליצור איזון אקולוגי. העבודות של סיסון מגלמות בתוכן יצירתיות פורצת דרך, במטרה להעלות את המודעות לנושא ולהוכיח כי תחום האומנות יכול וצריך להיות מבוסס בין השאר על שימוש חוזר בחומרים מגוונים, שימוש מושכל במשאבי טבע זמינים לצד ניסיון לחסוך באנרגיה, חיזוק קשר בר קיימא בין האדם לסביבתו, שימוש בחומרים זמינים (לרבות חידוש פסולת וגרוטאות והפיכתם לשמישים ואומנותיים), הפחתת ייצור פסולת ועוד.

לצד זאת, סיסון מוכיחה כי אומנות אקולוגית איכותית יכולה להיות יוקרתית ומרהיבה ככל סוגה אחרת ולכן, זרם זה קנה לו שם בקרב שוחרי אומנות, חובבי עיצוב וסטיילינג, אדריכלים ובעלי מקצוע, המכירים בחשיבות המסר העמוק הטמון ביצירות, לצד הערך האסתטי הגבוה שלהן.

צילום מתוך מגדלי בסר פיסול בדים השואבים השראה מפרחי עץ הרימון מגדלי בסר

78% ממוחזר (צילום גלעד רדט ) 

METAL FANTASY – ממוחזר 90%  (צילום יוסי וקנין) 

היכן אפשר לחוות אומנות אקולוגית?

אפשר למצוא אומנות אקולוגית חזותית במגוון גלריות יוקרתיות ברחבי הארץ ובעולם. תערוכות ומיצגים כוללים עבודות חזותיות מרשימות, המצליחות לשלב בין המסר החשוב לבין יצירה עכשווית של אומנים שראיית העולם הירוקה שלהם, היא המתווה של עשייתם. לצד זאת, בתקופה האחרונה צץ טרנד חדש, המאפשר לשלב בין הקסם הייחודי של האומנות האקולוגית, לבין חיי חברה עשירים, פגישות הרות גורל ואירועים אלגנטיים. בעלי נכסים יוקרתיים גילו את האווירה האקסקלוסיבית והמיוחדת שיוצרת אומנות זו ולכן, מארחים באופן קבוע בבתיהם, תצוגות של אומנים מתחילים ומוכרים. בעלי בתים פרטיים, וילות, קוטג'ים, בתים עם גינות מרווחות ועוד, משמשים בית קבוע או ארעי לתערוכות ומיצגים של האומנות האקולוגית, מה שמאפשר להם להשיג כמה מטרות בו זמנית: מי שראיית העולם שלו תואמת למסר העמוק של אומנות אקולוגית, שמח להעביר הלאה את המודעות לנושא. זאת תוך כדי קיום אירוע אינטימי או רב משתתפים, המאפשר יצירת קשרים חברתיים ועסקיים, אירוח נדיב ותצוגה של הנכס.

התפקיד של אומנות אקולוגית באדריכלות המודרנית

גם תחום האדריכלות העכשווית, קשור קשר הדוק למגמות "ירוקות". חסכון באנרגיה, שימוש במקורות אור טבעיים, בניה עם חומרים אקולוגיים ותכנון מקדים המביא בחשבון את המאזן האקולוגי בסביבה שבה יבנה הנכס, הם רק חלק מהתהליכים המנחים ארכיטקטים בעידן הנוכחי. זאת מתוך שאיפה לקיים את אורח החיים המודרני כאן ועכשיו, אך עם ראיה עתידית המביאה בחשבון את המצב של כדור הארץ ואיכות החיים של הדורות העתידיים. אומנות אקולוגית משתלבת עם האדריכלות האקולוגית ומשלימה היטב את הפן האסתטי של תחום זה. לכן, יותר ויותר אדריכלים נקשרים עם אומנים מז'אנר זה, במטרה להביא לידי ביטוי באופן מקסימלי את הערכים האקולוגיים, בתוך הבית ומחוץ לו.

SNOW WHITE- ממוחזר 93% (צילום מאור מויאל)

אומנות עשויה עורות אשר מתחה האומנית וציירה עליהן

יצירת אומנות מעור ובדי ריפוד –  ממוחזר % 90  ( צילום גלעד רדט)

עורות מתוחות – 90% ממוחזר ( צילום גלעד רדט)

לסיכום, לאומנות אקולוגית יפה, יש מקום גם בבית שלכם ויפה שעה אחת קודם

בין שאתם מתכננים בית פתוח, אירוח יוקרתי, או מעוניינים להציג בבית מבחר יצירות אומנות אקולוגית, בין שאתם מעצבים בית או כל סוג אחר של נכס ובין שאתם נמצאים בשלב התכנון הארכיטקטוני, זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאפשריות המגוונות והסוחפות. בעידן שבו חשוב לא להישאר מאחור בכל הקשור למגמות עדכניות, יצירות האומנות האקולוגית של מריאנה סיסון, מביאות ערך מוסף לכל חלל שבו הן נמצאות ומתפקדות כחלק אינטגרלי מהווי החיים שלכם, לטובת שיגור מסר בריא וחיובי, תוך יצירת מרחב אומנותי חסר תחליף

וכאן סיסון פורצת הדרך משלבת גם את הקולקציות ה NFT 

קולקציות אותן החלה לייצר כבר ב2008 מתוך חשיבה חקירה וחשיבה אקולוגית

מריאנה סיסון – מעצבת חווית משתמש בחלל

1.עיצוב פנים פרמיום

2.מיתוג נדל"ני

3.אומנות אקולוגית

גם אתם רוצים אומנות אקולוגית חדשנית

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן